Pěvecké sbory

  Dětský pěvecký sbor Kolotoč

Pěvecký sbor Kolotoč je v posledních letech  nejviditelnějším pěveckým tělesem naší ZUŠky a pravidelně vystupuje na koncertech a hudebních akcích školy i města. Spolupracuje také s pěveckými sbory Vlastimila a Orlice, jejichž tradice trvá více než 150 let. Rozmanitý repertoir tvoří lidové písně, spirituály, duchovní i světské písně zpívané v různých jazycích. Mezi nastudovaná díla patří např. Truvérská mše Petra Ebena, či japonská píseň Shimauta. V pěveckém sboru účinkuje přibližně 40 dětí ve věku 10 až 19 let.

Sbor byl založen v r.2020. Sbormistryní je Mgr.Zuzana Gašparová

Kom-pev-sbor-0949

Komorní sbor Slavík a růže

V komorním sboru zpívají nejskušenější zpěvačky a zpěváci pěveckého sboru Kolotoč. Původně byl založen jako ryze dívčí sbor, avšak pozdějším začleněním starších chlapců se stal sborem smíšeným. Sbor má 20 členů ve věku 12 až 20 let a repertoir tvoří písně a skladby v náročnějších úpravách. Mezi dosud největší úspěchy patří vystoupení na předvánočním koncertě s významným českým houslistou Pavlem Šporclem v r.2018.

Sbormistryní je Mgr.Zuzana Gašparová

Kom-pev-sbor

 

uživatelský obsah - vždy jako poslední článek!!!

slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider

Kontakt

Napište nám

Facebook

Základní umělecká škola Vladimíra Ambrose

Kravařova 14
796 01 Prostějov

Tel.: +420 582 406 050
E-mail: sekretariat@zusprostejov.cz
Jméno:
Email:
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel jedenáct a nula 
Zpráva:
Odesláním formuláře prohlašuji, že beru na vědomí zpracování osobních údajů (Informační povinnost vůči objednateli v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady 2016/679 o ochraně fyzických osob).