Dechový orchestr

 Současný dechový orchestr  navazuje na tradici malého dechového orchestru, který působil na prostějovské Lidové škole umění od 60. let minulého století. Na postech bývalých dirigentů se vystřídali tehdejší učitelé školy - Josef Smutný a Miroslav Novák. Orchestr zaznamenal v minulých desetiletích celou řadu významných úspěchů v soutěžích, na přehlídkách a mnoha veřejných vystoupeních.  V roce 2003 byl orchestr rozšířen o saxofonovou sekci, basklarinet, hoboj, fagot a další nástroje patřící do moderního obsazení současných dechových orchestrů. Vedoucím souboru se stal učitel školy Rudolf Prosecký.        V současné době má orchestr okolo šedesáti hudebníků, jeho členy jsou žáci hudebního oboru, studenti středních i vysokých škol, učitelé a absolventi školy. Základem repertoiru jsou koncertní skladby našich i zahraničních autorů, ale také transkripce populárních melodií různých žánrů. Soubor pravidelně vystupuje  v rámci města i regionu, zúčastňuje se soutěží a festivalů dechových orchestrů, úspěšně reprezentuje svoji školu a město  v zahraničí.

Stránky dechového orchestru ZUŠ:                        https://www.dozuspv.cz/

uživatelský obsah - vždy jako poslední článek!!!

slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider

Kontakt

Napište nám

Facebook

Základní umělecká škola Vladimíra Ambrose

Kravařova 14
796 01 Prostějov

Tel.: +420 582 406 050
E-mail: sekretariat@zusprostejov.cz
Jméno:
Email:
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel sedm a sedmnáct 
Zpráva:
Odesláním formuláře prohlašuji, že beru na vědomí zpracování osobních údajů (Informační povinnost vůči objednateli v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady 2016/679 o ochraně fyzických osob).