Výtvarný obor

 Hlavním posláním výtvarného oboru je podchycovat talentované žáky, jejich talent rozvíjet a připravit je ke zkouškám na školy s uměleckým zaměřením. Probouzet v nich zájem o výtvarné dění, pěstovat estetické cítění. Vybavit je  a získat pro další samostatnou tvorbu.

Výtvarný obor navštěvují žáci od 5 let po maturanty. Předměty výuky jsou kresba, malba, grafika, modelování, prostorová a akční tvorba a výtvarná kultura. Studenti získávají závěrečné vysvědčení I. nebo II. stupně.                                                                    

Mezi našimi absolventy jsou grafici, keramici, umělečtí řezbáři, učitelé, textilní výtvarníci, architekti, fotografové, sochaři, restaurátoři, teoretici umění a další.

Škola pořádá každoročně řadu výstav v Galerii Linka (budova ZUŠ na Kravařově ul.), Dny otevřených dveří, výtvarné soutěže a další akce.

Výtvarný obor se vyučuje v budově  na Vápenici (v budově bývalé ZŠ), tel.: 582 351 752.

Vedoucí VO je Hana Palacká, dalšími učitelkami jsou Markéta Vykoukalová Dvořáková, Lucie Hradilová a Markéta Krupíková.

 

* * *

OČI DOKOŘÁN

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vyhlašuje každé tři roky soutěžní přehlídku výtvarných oborů  ZUŠ ČR s názvem OČI DOKOŘÁN, tentokrát s podtématem SKRÝVÁNÍ - ODKRÝVÁNÍ.  Výtvarný projekt  Popcorn získal zlaté pásmo a byl vybrán za Olomoucký kraj k prezentaci  v rámci  semináře "Učitelé sobě" ve Šternberku . Jednotlivé řady projektu a výtvarné akce  zpracovávali žáci Hany Palacké ve věku 8 - 18 let

 

 

 * * *

 

 

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice 2017

Organizace Spojených národů vyhlásila rok 2017 Mezinárodním rokem udržitelného cestovního ruchu pro rozvoj, a proto byl jubilejní 45. ročník soutěže zasvěcen tématu CESTOVÁNÍ. Zúčastnilo se ho 25 690 účastníků z 83 zemí.

České děti z 386 organizací letos výstavu obeslaly 5 932 pracemi a bylo jim uděleno 619 ocenění, z toho 127 medailí (91 individuálních, 5 za kolektivní práci dětí a 31 školám za kolekce prací). Oceněny byly děti ze 127 organizací.

V letošním ročníku je vhodné opět vyzdvihnout práci základních uměleckých škol, mnohé z nich si zachovávají vysoký standart kvalitních prací již po mnoho let. Velmi kvalitní kolekce maleb, kreseb i grafických prací přišly letos ze ZUŠ Český Krumlov, Háj ve Slezsku, Jeseník, Jilemnice, Kroměříž, Most , Nové Město pod Smrkem, Olomouc, Plzeň , Praha 9 Prosek, Prostějov, Řevnice, Strakonice a Šternberk, zajímavé kolekce fotografií zaslaly ZUŠ Mladá Boleslav, ZUŠ Plzeň a ZUŠ Řevnice. Výtvarné objekty se v letošním ročníku vyznačovaly rozmanitostí i vyšší kvalitou než v předcházejících ročnících - nejkrásnější kolekce přišly ze ZUŠ Český Krumlov, ZUŠ Kolín, ZUŠ Most Moskevská (námořníci a nádoby na vodu), ZUŠ Postoloprty, ZUŠ Prostějov ( účastníci zájezdu ), ZUŠ Mladá Boleslav, ZUŠ Řevnice, ZUŠ Strakonice.

Oceněné práce žáků naší školy ve fotogalerii výtvarného oboru

* * *

 

uživatelský obsah - vždy jako poslední článek!!!

slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider

Kontakt

Napište nám

Facebook

Základní umělecká škola Vladimíra Ambrose

Kravařova 14
796 01 Prostějov

Tel.: +420 582 406 050
E-mail: sekretariat@zusprostejov.cz
Jméno:
Email:
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel sedm a dvě 
Zpráva: