Festival Prostějovské dny hudby


  

U zrodu hudebního festivalu stál tehdejší ředitel ZUŠ Vl. Ambrose Prostějov pan Jaroslav Šebestík. Cílem bylo zaplnit kulturní mezeru od konce dubna do června, kdy končil cyklus abonentních koncertů.

 Po 30ti letech je situace v pořádání a četnosti koncertů poněkud odlišná, nicméně festival nadále pokračuje. Od samého začátku festival pořádá naše škola ve spolupráci s Městským divadlem.

Naší snahou je prostějovskému publiku představit hudebníky, kteří svoji dráhu teprve začínají i ty, kteří jsou už renomovanými interprety. V názvu festivalu je slovo „ prostějovské „ a proto těžiště festivalu je na místních muzikantech – žáci, studenti a učitelé ZUŠ, prostějovské sbory, prostějovské mladé kapely, orchestry. Dalším atributem festivalu je široké spektrum. Chceme, aby si Prostějované vybrali z nabídky hudební žánr, který je jim blízký a rádi jej poslouchají.

 V průběhu let na festivalu vystoupila řada renomovaných hudebníků a hudebních uskupení např. Z. Tylšar, M. Dvořák, L. Brabec, Z. Lapčíková, E. Viklický, J. Stivín, V. Bláha, M. Kejmar, J. Tůma, J. Jiraský , Linha Singers, Musica Bohemica, Musica Florea, Graffovo kvarteto, Campanella aj. Od samého počátku nad festivalem má záštitu primátor města Prostějova, finančně město Prostějov festival podporuje, za což mu patří velký dík.

uživatelský obsah - vždy jako poslední článek!!!

slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider

Kontakt

Napište nám

Facebook

Základní umělecká škola Vladimíra Ambrose

Kravařova 14
796 01 Prostějov

Tel.: +420 582 406 050
E-mail: sekretariat@zusprostejov.cz
Jméno:
Email:
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel dvacet a čtyři 
Zpráva:
Odesláním formuláře prohlašuji, že beru na vědomí zpracování osobních údajů (Informační povinnost vůči objednateli v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady 2016/679 o ochraně fyzických osob).