Jak vznikl MEDart

  Festival prostějovských amatérských divadelních souborů a jejich hostů MEDart se konal poprvé v roce 1996. Myšlenka uspořádat na konci sezóny přehlídku všeho divadelního dění v Prostějově se zrodila v hlavách Hany Kotyzové a Blanky Oujezdské.  A tak od té doby se vždy kolem svátku svatého Medarda koná v našem městě veselice teatrální.

Prostějov má divadelní spolky mladé i zasloužilé, ale hlavně hrdé! Snaží se pronikat prostřednictvím svých představení na roztodivné soutěže a kulturní akce, ale snaží se také ukázat svůj um široké hanácké veřejnosti. Každým rokem proto MEDart hledá vhodné venkovní prostory, kde za vstupné dobrovolné jsou tyto dílka k vidění. Posledních pár let se podařilo – za nemalého přispění města Prostějov – obsadit nádvoří prostějovského zámku a krásně thaliovsky jej využít. V minulosti se hrávalo i na náměstí TGM, ve Smetanových sadech, v Rajské zahradě za kostelem Povýšení sv. Kříže apod.

Hanácká nátura je trochu pomalá a pohodlná. Podtitul festivalu zní :….proč by Hanák jezdil za divadlem ven, když ho má doma….

 Je nutno se o svého diváka postarat! Dramaturgie festivalu se snaží každým rokem doplnit prostějovskou úrodu nějakou pikantní papričkou či orientální lahůdkou   

Že MEDart existuje pravidelně a někdy i jako nášup na jaře či na podzim takovou dobu není jen tak. Chce to velké nadšení a zapálení ze strany pořadatelů – literárně-dramatického oboru ZUŠ, nejen finančního přispění města , ale nejvíc hodně hodně  zapálenosti prostějovských divadelníků! V roce 2009 pro posílení neutuchajících aktivit těchto nadšenců  vznikla APO (Asociace Prostějovských Ochotníků) , která bude dohlížet na to, aby Divadlo v Prostějově nikdy nezhynulo a tím nezhynul i festival MEDart!  

 

uživatelský obsah - vždy jako poslední článek!!!

slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider

Kontakt

Napište nám

Facebook

Základní umělecká škola Vladimíra Ambrose

Kravařova 14
796 01 Prostějov

Tel.: +420 582 406 050
E-mail: sekretariat@zusprostejov.cz
Jméno:
Email:
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel devatenáct a dvacet 
Zpráva:
Odesláním formuláře prohlašuji, že beru na vědomí zpracování osobních údajů (Informační povinnost vůči objednateli v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady 2016/679 o ochraně fyzických osob).